فهرست بستن

پنجمین کنگرهٔ حزب سکولار دموکرات ایرانیان برگزار شد

پنجمین کنگرهٔ سالانهٔ حزب سکولار دموکرات ایرانیان در روز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ خورشیدی برابر با ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ جهانی ساعت ۱۸:۰۰ به هنگام اروپای مرکزی در تالار دیجیتالی اپلیکیشن زووم برگزار شد و پس از رسیدن به حد نصاب لازم برای رسمیت یافتن کنگره، آغاز بکار کرد. 

انتخاب رئیس و منشی‌‌های کنگره

دکتر اسماعیل نوری‌علا که بر پایه مادهٔ ۲۴ بنیادنامهٔ حزب، توسط «کمیسیون برگزاری کنگره» از پیش بعنوان رئیس سنی کنگرهٔ پنجم تعیین شده بودند، کنگره را افتتاح کردند. سپس هموندان حزب محمود ابطحی را بعنوان رئیس کنگره انتخاب کردند و ایشان آقای شمس‌الدین دارابی را بعنوان منشی‌ کنگره پیشنهاد کردند که پس از پذیرش جایگاه منشی توسط ایشان، هموندان نیز موافقت خود را اعلام کردند.

بررسی و تصویب اسناد پایه‌ای حزب

پس از آن به بررسی اسناد حزب که توسط «کمیسیون برگزاری کنگره» آماده‌ شده و از پیش در اختیار هموندان قرار داده شده بود، پرداخته شد. از میان سندهایی که رو به آینده دارند، «مرام‌نامهٔ حزب» و «راهنمای حزب در سال پیش رو»، بدون تغییر و «بنیادنامهٔ حزب» با برخی تغییرات به تصویب رسیدند. همچنین سندهایی که به گذشته می‌پردازند، شامل «گزارش مالی حزب» و «کار کرد حزب در دوره‌ٔ گذشته» هستند که به تصویب رسیدند.

انتخاب دبیرکل و اعضای شورا مرکزی حزب

 سپس انتخابات داخلی حزب برگزار شد. در این انتخابات آقای دکتر اسماعیل نوری علا بعنوان دبیرکل حزب انتخاب شدند و ایشان خانم نسترن نیکی علیی را بعنوان معاون خود معرفی کردند.

در ادامه اعضای اصلی و علی‌البدل شواری مرکزی حزب انتخاب شدند. سپس این هموندان رئیس شورای مرکزی حزب را از میان خود برگزیدند. نام و مسئولیت اعضای پنجمین شورای مرکزی حزب به قرار زیر است:

رئیس شورای مرکزی حزب: آقای محمود ابطحی

اعضاء اصلی شورای مرکزی: آقای بیژن آتشین جان –  آقای فرشید آقازاده – آقای امیر جوان پیکر – آقای شمس الدین دارابی – آقای جمشید صلح جو – خانم سپیده قیاسوند

اعضاء علی البدل شورای مرکزی: آقای افشین بابا زاده – آقای حسین حسانی

مشاوران شورای مرکزی: آقای عباس دانشور – آقای شهرام عباسپور

پاینده ایران و ایرانی

۸ مهر ۱۳۹۹ – ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *