فهرست بستن

اعلامیه حزب سکولار دموکرات ایرانیان پیرامون اعتصاب عمومی


هم‌میهنان گرامی،

شما نیک می‌د‌انید که کارگران در خوزستان، اصفهان، اراک، تهران و ده‌ها مرکز صنعتی دیگر ماه‌هاست که برای گرفتن مزدشان دست به اعتصاب زده ‌اند. دور دوم اعتصابات و اعتراضات کامیون داران و رانندگان کامیون وارد هفدهمین روز خود شده است. از سوی دیگر مغازه‌داران و بازاریان تهران، مشهد، تبریز ، کرمانشاه، گرگان، میاندوآب، زنجان، سنندج، رفسنجان، بانه، مریوان، قصر شیرین، سقز، سنقر کلیایی، چابهار، برازجان، هیرمند، و ده‌ها شهر و شهرستان دیگر دست به اعتصاب عمومی زده‌اند.

رژیم تبهکار جمهوری اسلامی با دستگیری و ارعاب رهبران و فعالان این اعتصابات و اعتراضات و استفاده از نیروهای سرکوبگرش سعی در شکستن این اعتصابات داشته و دارد. با این وجود عملکرد ضد مردمی رژیم برای پایان دادن به این مبارزات با استقامت و هوشیاری مردم مبارز تا کنون نقش بر آب شده است.

حزب سکولار دمکرات ایرانیان، باور دارد که اعتصابات و اعتراضاتِ زنان و مردانِ کارگر، معلمان، مالباختگان، رانندگان، مغازه داران و سایر اقشار ملت علیه استبداد مذهبی، گرانی، فقر و تبعیض عنصری مهم و کارآمد در مبارزات مدنی ملت است. حزب ما از این اعتصابات و اعتراضاتِ شجاعانه حمایت کرده و از مردم ایران و گروه های مخالف حکومت اسلامی مسلط بر ایران که در خارج از کشور هستند می خواهد از این مبارزات و خواست های بحق پشتیبانی کنند.

باشد که این گونه اقدامات مقدمه سوزاندن ریشه های ظلم بوده و درخت پیروزی ملت را در خاک وطن مان برویانند.

حزب سکولار دمکرات ایرانیان

١۶ مهر ١٣٩٧ – ٨ اکتبر ٢٠١٨